فرهنگسرای زیارت

  : فرهنگسرای زیارت

مجموعه موضوعی زیارت مشهد نخستین و تنهاترین پارک موضوعی زیارت در ایران و حتی جهان است.مجموعه فرهنگی موضوعی زیارت در دی ماه 1389 با تصویب هیات مدیره سازمان شهرداری، برنامه‌ریزی و عملیات احداث آن کلید خورد.

طی مدت 4 ماه کار مطالعاتی، بنا شد تا بوستان وحدت به عنوان بزرگترین بوستان نزدیک به حرم مطهر رضوی مرکز پایلوت اجرایی این طرح شود و دو ماموریت احداث پارک موضوعی زیارت و فرهنگسرای زیارت در آن آغاز شد.

این مجموعه شامل نمایشگاه تجلی آفتاب،نمایشگاه مفهومی زیارت، نمایشگاه کودک، آبنمای هوشمند، مسابقه دیجیتال، گرادیان نمایش سینمایی، فروشگاه فروش محصولات فرهنگی زائر، المان‌های پارکی و المان‌های حالات و احوالات شخصیت‌های مجاوران و زائران در زیارت حضرت رضا(ع) است.

مدیر فرهنگسرای زیارت مشهد تصریح کرد: در بخش فرهنگسرایی برنامه‌ها با دو نگرش فرهنگ میزبانی و تبلور آثار و برکات زیارت امام رضا(ع) در زندگی شهروندی طراحی و اجرا می‌شوند که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به پروژه مسجد ما و پروژه عصرهای زیارت اشاره کرد.

وی با بیان اینکه این مجموعه برای تمام قشرها و گروه‌های سنی در نظر گرفته شده است، افزود: این مجموعه در فضایی 16 هکتاری احداث شده که صبح‌ها ویژه بازدیدهای گروهی دانش آموزان، دانشجویان و ادارات و ...، عصرها برای بازدید عموم است.